Tel Örgü Çeşitleri

Ev, arazi, tarla, bahçe, spor tesisleri, kümes hayvanları, kafesler, binalar ve fabrikalar gibi alanlarda tel örgü sistemleri tercih edilmektedir. Üretilmektedir. Genellikle boru direkleri ve beton direkler için kullanılır. Direk standart 3 metre veya istediğiniz aralıktır.

Destek için her 30 veya 45 metrede bir çift taraflı direk yapılır. Direk montajı yapıldıktan sonra çit yüksekliğine göre 2-3 veya 4 sıra gergi ipi çekiniz. Örgülü tel malzemesi bir bağlantı teli kullanılarak gergi teline bağlanarak montaj tamamlanır. Telin üzerine bir jilet veya dikenli tel çekebilirsiniz. Zeminiz toprak ise direk altı beton, beton zemin plakalı sistem direğin altına pimlerle kaynatılarak döşenir.

 

Tel Örgü Çeşitleri Nelerdir?

Çevre güvenliğini sağlamak için kullanılan örgülü teller galvaniz ve PVC kaplı olmak üzere ikiye ayrılır. Asçit’in gereksinimlerini karşılamak şartıyla çeşitli ihtiyaçlara uygun tel örgü modelleri ve çeşitleri üretilip montajı yapılabilmektedir.

Galvanizli tel örgü

PVC tel örgü

Tel Örgü Hakkında

Örgülü tel; galvaniz ve PVC’den yapılan tel örgü insanlar tarafından sınır oluşturmak için kullanılır. Örneğin bahçelerini korumak, site etrafındaki alanı belirlemek ve arazinin güvenliğini sağlamak için buna tel örgü denir. İnsanlar evlerinin kullanım alanını belirlemek için bahçelerini arıyorlar. Geçmişte sınırları belirlemeye çalıştılar ve bahçedeki meyve ağaçlarını ve hayvanları korumak için çeşitli önlemler aldılar. Bunun için taş duvarlar inşa ettiler ve çerçeve yapmak için tahta bloklar ve ahşap kullanmaya çalıştılar. Wire Fences sayesinde işler artık daha kolay ve daha güzel.

 

Tel Örgü Direkleri Nedir?

Güvenlik amaçlı kullanılan tesisat direkleri sayesinde evlerinizi, arazinizi, tarlalarınızı, fabrikalarınızı ve işyerlerinizi dışarıdan gelebilecek beklenmedik tehlikelerden koruyabilirsiniz. Beton direkler ağırlıklı olarak tel örgü üretiminde kullanılmaktadır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanlar, alanlarını korumak için inşa edilen duvar veya çitlerden kurtuldu ve daha ekonomik ve daha sağlıklı uzun vadeli ağ kabloları kullanmaya başladı.

 

Tel Örgüde Kullanılacak Malzemenin Önemi

Ağ kablosu futbol sahaları, hobi bahçeleri, tarlalar ve villa bahçeleri için kullanılır. Dış mekanlarda kullanılan demir tel, paslanmaya karşı dayanıklı ve ihtiyaca göre fırınlanıp boyanabilen galvanizli çelik telden yapılmıştır. Boyama süreci, vizyona yapılan vurguya atfedilir. Galvanizli teller güçlü ve dayanıklı tellerdir. İklim koşullarından etkilenmezler.

Perde için kullanılan malzemenin yağmur, kar ve rüzgardan etkilenmemesinin ana nedeni bu olmalıdır. Örgülü iplik müşteri isteğine göre üretilir, ipliğin boyu ve ebadı değişiklik gösterir. Hasır kablolar, özellikle bahçe duvarları için kullanılan çitler, yüzeyinde yüksek kaliteli boya ve sıvı çinko kullanmalıdır. Dış tehlikelerle karşı karşıya kaldığınızda bahçeniz veya kullanacağınız alan daha sağlıklı olacaktır.

Örgülü telin kullanım alanını belirlerken, uygulanacak alanı belirleyin ve gerekli hesaplamaları yapın, bu nedenle hangi malzemenin kullanılması gerektiğini belirleyin. Demir direkler, beton direkler veya panel çitler için, toprağa 50 cm ve 80 cm derinliğinde çukurlar yerleştirin. Direğin sağlam olması için direğin dibine beton dökün. Ardından bordürü oluşturmak için örgülü iplik kullanın. Bahçeniz veya zeminleriniz gibi dokuma iplikler, alanınızın güvenliğini sağlayabilir.

 

Tel Örgü Fiyatları Hakkında

Site, amatör bahçeler, fabrika alanları ve parklar gibi alanlarda kullanılan file ağların fiyatı, kullanılan malzemelerin kalınlığına ve kalitesine, alanın yüksekliğine ve büyüklüğüne göre değişmektedir. Müşteri istekleri ve uzman önerilerine göre hangi malzemenin hangi alanda kullanılacağını belirleyin ve hesaplayın. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte örgü iplik kullanımı, kalitesi ve estetik özelliklerinden dolayı kullanım alanında rengi arttırmıştır.

 

Tel Örgü Kullanım Alanları Nerelerdir?

Çiftlik, sınır alanını işaretlemek için ağ hatlarını kullanıyor.

Izgara çizgileri, depoları ve depo alanlarını belirlemek için kullanılır.

Parklarda mesh hatları kullanılmaktadır. Ağ kabloları otoyollarda kullanılır.

Endüstriyel alanlarda örgülü tel kullanılmaktadır.

Futbol statlarında sahaya yabancı cisimlerin düşmesini engellemek için kullanılır.

Network kablosu parkın basketbol sahasında kullanılmaktadır.

Ağ kablosu, binadan kaynaklanan harici tehlikeleri önlemek için kullanılır.

Hobi bahçeleri için kullanılır. Bina alanını belirlemek için ağ kablolarını kullanır.

Hasır bahçe kapısı Ağ kabloları ayrıca kafeslerde ve kümes hayvancılığında da kullanılmaktadır.

 

Tel Örgünün Kullanım Sebepleri

Teknoloji ilerledikçe sınırları ve bölgeleri tanımlamak isteyenler örgülü iplere olan talep artmıştır. Örgülü teller daha ekonomik olduğu için tercih edilmektedir. Örgülü teller daha uzun kullanım ömrüne sahip oldukları için tercih edilmektedir. Daha dekoratif olduğu için örgülü ipler kullanılmaktadır.

Tel örgü konusunda kaliteye önem veriyorsanız, Ankara tel örgü firmamızın hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Yıllardır tel örgü üretimi yapan firmamız kaliteyi her zaman ön planda tutarak müşterilerinin memnuniyetini kazanmıştır. Parklar, bahçeler, bağlar, otoban kenarları, havaalanı gibi alanları tel örgülerle çevirmekteyiz. Firmamızın ürünleri arasında kafes tel örgü, dikenli tel, jiletli tel, beton direk, kümes teli, kum teli ve daha birçok ürün bulunmaktadır. Tenis kortları, voleybol sahaları, spor sahaları gibi alanların imalatı ve montajını yapan firmamız çok uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Firmamızın personelleri bu konuda deneyimli ve alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.

Satışlarımızın yanı sıra montaj ve işçilik konusunda da titiz bir çalışma sergileyerek en kaliteli hizmeti sunmaktayız. İhtiyacınız olan tüm ürünlerimiz her zaman firmamızda mevcut olup taleplerinizi karşılamaktayız. Ankara tel örgü firmamız yılardır hizmet kalitesi, uygun fiyatları ile müşteri potansiyelini en üst seviyelere çıkarmayı başarmıştır. Müşterilerimize sunduğumuz uygun fiyatlarımızın yanı sıra ödeme kolaylıkları ile de yardımcı olmaktayız. Bir firmadan beklenen öncelikle güven ve kaliteli hizmettir. Her firma bu güveni sağlayamadığı için müşterilerini mağdur etmektedir. Bu nedenle güvenmediğiniz firmalarla çalışarak sorun yaşamak istemiyorsanız yılların deneyimine sahip olan firmamızın hizmetlerinden yararlanarak sorunsuz hizmet alabilirsiniz. Tel örgü ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarla karşılamak, firmamız ve ürünlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Hizmetlerimizden memnun kalacak başka firma aramak zorunda kalmayacaksınız.