Sincan Organize Tel Örgü

İnsanlar can ve mal güvenliklerini sağlamak adına çeşitli güvenlik tedbirleri almaktadırlar. Bu güvenlik hem kendi can ve mal güvenliği hem hayvanlarımızın can ve mal güvenliği gibi çeşitli konular ile ilgili olabilmektedir. Bu tarz bir durum söz konusu olduğunda insanlar maddi olarak fazla gider olmaması adına profosyonel şirketlerden yardım almak yerine kendi başlarına bu işlemleri gerçekleştirmek gibi yanlış bir yola gitmektedirler. Ancak çoğu kişi bu düşünce sonucunda istediği verimi alamamakta, pişman olmakta hatta daha sonra yeniden yaptırmak zorunda kaldığı için daha fazla masraf yapmaktadır. Bahsetmiş olduğumuz güvenlik tedbirleri için genel olarak dikenli tel çeşitleri gibi günlük hayatımızın hemen hemen her alanında görebileceğimiz ürünler kullanılmaktadır.

 

Dikenli Tellerin Kullanım Alanları ve Etkileri

Hemen hemen her yerde her zaman görebileceğiniz bu dikenli teller özellikle de tarla ya da bahçe gibi kişilerin ürünlerini koruma altına almaya çalıştığı, gelirlerini sağladığı ortamlarda kullanılmaktadır. Genel olarak kırsal yerleşim yerlerinde ürünleri korumak için sık sık tercih edilmesinin nedeni ise orada bulunan hayvanların bir şekilde bu alana gireme tehlikesinin bulunmasıdır. Hayvan yaklaşmaya çalıştığında dikenler canını acıtacak ve o alana girmekten caydırıcı nitelik taşıyacaktır. Aynı şekilde birçok kötü niyetli insan için de hem görsel olarak hem de işlevsel olarak vazgeçirici bir yöntem olduğunu söylemek mümkündür. Aynı şekilde hayvan barınakları için de kullanımı tercih edilmektedir. Bunu için ise bu kez hayvanlar dışarıya kaçamasın diye koruma amacıyla kullanılmaktadır. Aynı şekilde farklı sosyal alanlar olan spor sahaları ve ekipmanları bulunan yerler için de kullanılmaktadır.

 

Tel Örgü Nedir? Dikenli Tel İle Arasında Ne Gibi Farklar Vardır?

Tel örgü çeşitleri dikenli tel gibi güvenlik tedbiri için kullanılan yöntemlerdendir. Ülkemizin her şehrinde olduğu gibi Ankara’da da bulunan Ankara tel örgü firması tarafından yapılan projeler mevcuttur. Tel örgü dikenli tele göre daha koruyucudur ya da daha az koruyucudur demek mümkün değildir. Kullanım alanları zaman zaman farklılıklar gösterebilir. Ancak şu söylenebilir ki bazen dikenli teller arasından geçiş olanağı bulabilen canlılar tel örgüden aynı geçiş olanağını bulamamaktadır. Bu nedenle de genel bakış açısı olarak dikenli tellerden bir seviye daha koruyucu olduğu düşünülmektedir.

 

Beton Direklerin Tel Örgüsündeki ve Dikenli Tel Sistemindeki Önemi

Tel örgü, dikenli tel ya da panel çit çeşitleri gibi birçok farklı alanda beton direk çeşitleri oldukça önemli rol oynamaktadır. Çünkü bütün o teli ya da örgüyü sağlam şekilde taşıyan, sabitleyen ve destekleyen sadece bu direklerdir. Bu direklerin ne kadar sağlam ve güçlü olduğuna göre yapılacak sistemin de ömrü değişiklik gösterecektir. Bu beton teller bu işte uzman kişiler tarafından özel yerlerde üretilmekte, kullanım için hazırlanmakta ve uygulanacak olan araziye göre şekli ve sayısı ayarlanmaktadır.

Belirlenen mesafeler ile beton direkler çakılır ve belirli aralıklarla da destekleyici ayrı beton direkler çakılır. Destekleyici olanlar daha çok uzun mesafeli alanlarda kullanılmaktadır ve adı üstünde ara ara malzemenin yükünü taşımaya destek görevi görür. Daha önce yapılmış bir tel örgü ya da dikenli tel gibi bir işlem esnasında kullanılan beton direklerinden biri ya da birkaçı hasar görmüş ise kesinlikle zaman kaybetmeden ilgili kişilere başvurulmalı ve hasarlı alanlar yaptırılmalıdır. Çünkü sadece bir direğin bile hasar görmüş olması demek bu direk etrafına yapılan dikenli tel ya da tel örgüye büyük zarar verebileceği anlamına gelmektedir.

 

Bu İşlemler Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Hususlar

Her şeyden önce olarak böyle bir işlem yaptırılmaya karar verilmeden güvenilir olan şirketlerin tercih edilmesi konusunda geniş çaplı incelemeler yapılması gerekmektedir. Kullanılacak olan malzemelerin kalitesi, nerede, ne ne şekilde yapıldığı ve uzun ömürlü oluşu verilen paraya değer nitelikte olmalıdır. Birçok yerde bu işlemleri yapan şirket bulunmaktadır bunlardan biri olan Ankara tel örgü şirketi de Ankara ve çevresinde bu hizmetleri sunmaktadır.

 

Süreci Fiyat Yönünden Etkileyen Kriterler Nelerdir?

Her işte olduğu gibi bu işte de fiyat sabit değildir ve değişiklik göstermektedir. Değişiklik göstermesinin ana nedeni ise yerden yere kullanılacak olan malzemenin miktarı ve kalitesidir. Yapılacak olan alanın metrekaresi, oraya gidecek olan beton direk sayısı, tel örgü ya çitin uzunluğu gibi birçok etken fiyatta değişikliklere neden olmaktadır. Ancak tek seferde yapılan bu harcama size neredeyse bir ömür boyu güven ve huzur getirecektir.