Raylı Kapı

Otomatik kayar kapı sistemleri girişin ve çıkışın daha emniyetli bir şekilde kontrolünün sağlanmasında önemli bir güvenlik sistemi olarak karşımıza çıkar. Uzaktan bakıldığı zaman basit sistem gibi görünür ama güvenlik için olmazsa olmaz bir tedbir olarak düşünülmelidir.

Endüstriyel otomasyon kavramının yaşanılan alanlara yansıması ile otomatik kapılar daha estetik ve güvenli olması sebebi ile çoğu inşaat projesinde yer alır. Günümüzde özellikle büyük şehirlerde çarpık kentleşme sonuçlarında araç sayısının da artmasıyla araç park sorunu artmaktadır. Geçmiş yıllarda konutların bahçeleri artık ne yazık ki daha çok park alanları olarak kullanılırlar.

Endüstriyel Kayar Kapılar

Bu kapı çeşitlerimiz genel olarak askeri bölgeler, kamu kurumları, fabrika, apartman gibi çoğu yerde kullanılabilmektedir. Bu kapılar genellikle kumandayla, buton ile, kartlı sistem ile, yüz tanıma ile ya da plaka tanıma ile uzman ekibimiz tarafından entegre edilmektedirler.

Endüstriyel kapı çeşitleri;

Havadan giderek kayar kapı

Raylı sistem kayar kapı

Dairesel sistem kayar kapı

Hidrolik dairesel sistem kayar kapı

Raylı Kayar Kapı

Raylı kayar kapılar tekerlek ile ya da sabit rayın üzerinde kayarak işlev göstermektedir. En önemli husus ise bu sistemin uygulanacağı bölgenin düzgün olmasıdır. Genellikle raylı bir sistemin üzerine yerleştirilmiş ve kayarak açılan kapılara raylı kapı denilmektedir. Bu sistemin uygulandığı kapılar genellikle bahçe girişlerinde kullanılırlar. Genel olarak yana kayar kapılardır. Kişinin isteğine göre ve talebine göre istenilen ağırlıkta ve ölçülerde firmamız tarafından yapılabiliyor.

Raylı Kapı Kullanım Alanları

Bu kapı sistemi uygulamaları genellikle site girişlerinde, hastane binalarında, kamu binalarında, tesislerde, okullarda, otellerde, fabrikalarda, alışveriş merkezleri gibi alanlarda kullanılır. Kullanımı çok yaygın bir kapı çeşididir. Güvenliği üst seviyede tutan bu kapılar sitelerin otopark kullanımı için yabancıların girişini de engeller. Uzaktan kumanda ile çok rahat bir şekilde kullanımı mümkündür. Genellikle motor yardımı ile çalıştırılarak faaliyette bulunması sağlıyoruz.

Raylı Kapı Sistemlerinde Kullanılan Aksamlar

Raylı kapı motoru

Kumanda

Hareket sağlayan dişliler

Flaşör lambalar

Fotoseller

 

Raylı Kapı Sistemi Nasıl Çalışır?

Raylı kapılar (daha çok otomatik bahçe kapısı olarak adlandırılmaktadır) uygun bir motor desteği ile çalışır. Kapının üzerindeki dişliyi bu motor çevirir. Bu dişin çevrilmesi ile birlikte kapı rayın üzerinde hareket ederek yana doğru kayar. Bu hizmet için güçlü ve sağlam motorların kullanılması çok önem arz eder.

Bahçe kapıları motoru, raylı kapı sistemlerinde çok önemli bir yer edinmiş olan ürünlerimiz metal alüminyum maddesi ile ya da demir, ferforje gibi kapılara montaj yapılabilir.

Özellikle bahçe güvenliğini sağlamak amacı ile mutlaka raylı kapı sistemi hizmetinden yararlanılmalıdır. Firmamız bugüne kadar bir çok kişiye bu konuda yardımcı olarak kişilerin beğenilerini ve güvenlerini kazanmıştır.

Raylı Kapı Sistemlerinin Fiyatlarını Etkileyen Şeyler

Raylı kapı sistemleri daha çok kullanımının kolay, pratik olması, güvenliği sağlaması, görsel olarak da güzel gözükmesi sebebi ile tercih edilirler. Özellikle güvenlik ve emniyet sebebi ile bu kapılar kişiler tarafından tercih edilmesinin bir sebebidir. Bu kapı sistemlerinin fiyatları tespit edilirken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekir. bu noktalar şu şekildedir;

Raylı kapı sistemi için kullanılan malzemeler ve işçilikler fiyatları öncelikle etkiler. Bunun haricinde kapının uygulanacak olduğu alan yani raylı kapının büyüklüğü, ölçüsü de fiyatı etkiler.

Bunların haricine raylı kapıya eklenecek olan şifreleme mekanizmaları, kartlı giriş sistemi, uzaktan kumanda ile giriş, yüz tanıma, plaka tanıma gibi etmenler de fiyat üzerinde değişikliklere sebep olabilir.

 

Raylı Kapı Motoru Fiyatları

Bu raylı kapı sisteminin uygulanacağı motorların fiyatları motorun sağlayacağı, ihtiyaç duyulan güce göre değişiklik gösterir. Markalara göre de fiyat değişikliklerini gözlemlemek mümkündür. Bazı markalar bu konuda kendilerini oldukça ispatlamış bulundukları için çok daha kaliteli ürünler üretmekte oldukları bilinir. Bu durum fiyatın piyasaya göre bir tık üstünde olmasına sebep olabilir. Bazı firmalar da müşteri sayısını arttırıp daha fazla satış yapabilmek maksadı ile çeşitli kampanyalar yapması ile fiyatlar biraz daha düşük olabilir. Fiyatın düşük olması ürünün kötü olacağı anlamına gelmemektedir. Bu sebeple raylı kapı motoru fiyatları için ortalama bir rakam verilse bile net bir rakam söylemek gerçekten zor bir şeydir. Öncelikle ihtiyaçların ne olduğunun belirlenmesi ve daha sonra özelliklerinin ne olacağı belirlenerek hareket edilmelidir.