Bariyer Kapı

Bariyer sistemi, otopark güvenliğini sağlamak için kullanılan bir sistemdir. Aynı zamanda otoparka giren ve çıkan araçlar kontrollü bir şekilde hareket etmektedir. Bariyer kapı sistemleri her geçen gün daha geniş bir alanda kullanılmaktadır. Bu engeller için en çok tercih edilen alanlar bu lokasyonlardır. Bildiğiniz gibi istasyon her zaman araçların girip çıktığı yerdir. Doğsan Tel firmamız size kaliteli hizmet anlayışı ile yaklaşmaktadır.

Bu yerlerin otoparkına girecek araçların yabancı araç olmaması gerekmektedir. Çünkü güvenlik her zaman en üst düzeyde olmalıdır. Ayrıca şehirlerde, okullarda, kamu kurum ve kuruluşlarında, fabrikalarda, apartmanlarda, şantiyelerde, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde ve benzeri birçok alanda izolasyonlu kapı sistemleri kurmayı tercih ederler.

 

Bariyer Kapı Sistemleri Nedir?

Bariyer kapı sistemlerinde kullanılan bariyerlerin kol uzunlukları birbirinden farklıdır. Bunun nedeni, kullanılacak her alanın kendine özgü bir geçiş uzunluğuna sahip olmasıdır. Engellerin kol uzunluğu 6 metre, 5 metre, 3 metre ve orta uzunlukta değişebilir. İzolasyon kapı sistemi kullanacağınız alanın genişliğine bağlı olarak kısaltılabilir veya daha uzun olabilir.

Distribütör konumunda olduğumuz için bariyer sistemi için fiyatımız oldukça uygun. Bu engeller iki farklı modele ayrılmıştır. MN geçit kapısı sistemi ve DZ geçit kapısı sistemi. DZ bariyer kapı sisteminin fiyatı MN bariyerinden çok daha ucuzdur. Çünkü Doğsan Tel olarak her bütçeye uygun çözümü sunmayı hedefliyoruz.

 

Bariyer Kapı Hakkında

Gelin çit kapı sisteminin kulpundan bahsedelim. Güvenlik kapısı sistem kolu, akıllı kol dediğimiz şeydir. Engelin altında herhangi bir araç veya nesne varsa, bu kollar uzaktan kumanda ile tetiklense bile kapanmayacaktır. Güvenlik sensörü koruyucu kolun kapanmasını önleyecektir. Dolayısıyla tehlikeli bir durum olmayacak. Engel kolları engelin altını görünce yukarı doğru hareket edeceklerdir. Koruyucu kapı sistemi kolunun yukarı veya aşağı hareket süresi farklıdır.

 

Kolu Bariyer Nedir?

Bugün birçok olay meydana geldikten sonra, güvenlik sorunları giderek daha belirgin hale geldi ve herkes güvenliği sağlamak için belirli önlemler almaya çalışıyor. Özellikle araçların belirli noktalara girmesi için kontrol noktaları oluşturmak isteyenler bariyer sistemlerini kullanacak. Uzman Kapı tarafından oluşturulan bu bariyer sistemleri, müşterilerin de güvenlikten memnun kalmasını sağlar.

 

Bariyer sistemi tuzak bariyer, kollu bariyer, mantar bariyer, hidrolik bariyer ve zincir bariyer olarak ikiye ayrılır. Kollu bariyer sistemi ülkemizde en çok kullanılan bariyer çeşitlerinden biridir. Küpeşte sistemleri genellikle otoparklarda veya bina otoparklarında kullanılır ve araç giriş ve çıkışlarının kontrolünü sağlar.

 

Kollu Bariyer Kapı Sistemleri Nasıl Kullanılır?

Kol bariyeri alüminyum, ahşap veya plastik malzemelerden yapılmış parçalardan yapılmıştır. Bu malzemelerle tasarlanan kol elektronik bir sisteme bağlanır ve sistem uzaktan kumanda ile kontrol edilir. Dahili motoru sayesinde uzaktan kumanda ile kontrol edildiğinde kol 90 derecelik bir açıyla yükselerek aracın girip çıkmasını sağlıyor. Bu tür kollar genellikle güvenlik sensörlerine sahiptir ve araç uygun bir mesafeyi geçtikten sonra kolların yükselip alçalmasını sağlar.

 

Bu fotosel sistemleri aracın üzerine düşmeyecek ve zarar vermeyecek şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde beklenmedik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Otoparklarda kullanılan korkuluk sistemleri kolaylıkla kontrol noktaları oluşturabilir. Kollu bariyer sistemi genellikle otoparkların kontrol ve geçiş noktalarında kullanılır. Bu sayede güvenliği de sağlayan engeller istenmeyen araçların önüne geçmektedir.

 

Bariyer Kapı Ne İşe Yarar?

Güvenliği sağlamak için bariyer sistemi kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka Uzman Kapı ile iletişime geçmeli ve tüm bariyer sistemlerini incelemelisiniz. Müşterilerine yüksek kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla sunan firmamız, bariyer sektöründe önemli bir yere sahip olup güven kazanmıştır.

 

Bariyer Kapı Nerelerde Kullanılıyor?

Yerinde otopark, işyerleri, açık ve kapalı alanlar için kullanılmaktadır. Yaz ve kış yaşam alanları, özel ve kamu kurum ve kuruluşlarının otoparkları için kontrollü araç geçiş sistemleridir ve kapatılacak alan miktarına göre butonlarla kontrol edilir. Ek olarak, UHF HGS anten erişim sistemi bu engelleri kontrol edebilir.

 

Otomatik bariyer sistemi, otomatik geçiş sistemi veya hızlı geçiş sistemi olarak seçilebilir. Bu nedenle park panelleri, park antenleri, park takip yazılımı ve araç etiketleri aynı anda kullanılmalıdır. Öncelikle park anteni ve engellerin aracın gireceği yere sabitlenmesi gerekir. Etiketler ayrıca araçlar için tanımlanmalıdır. Araç camlarında kağıt etiketler, araç plakalarında plastik etiketler kullanılır. Doğsan Tel olarak müşterilerimizin istekleri ön plandadır.