Spor Sahaları Ve Ekipmanları

Firma olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilmek için spor sahaları ve ekipmanları üzerinden başka bir firma bulmak zorunda değiliz, bu bizim hizmetlerimizden biridir. Stadyumun tercümesini bitirdikten sonra pota ve telgraf direklerini bir araya getirip eksiksiz teslim ediyoruz. Futbolda kullanılan malzemeler, iki takım arasında özel bir sahada kendi kuralları ve standartları ile oynanmakta ve oyunun özelliklerine göre şekillenmektedir.

Futbol, ​​taraftarların coşkuyla katıldığı bir oyundur. Her ülkenin onlarca takımı vardır. Uluslararası Futbol Federasyonu (FIFA) tarafından açıklanan kurallara göre futbol maçları uluslararası düzeyde oynanmaktadır. FIFA, kuralları bir kitapçık halinde yayınlayarak futbolda uzmanlaşmış tüm futbol taraftarlarına ve sporculara hediye etti. Futbol kurallarına göre oyun sırasında veya organizasyonda bazı malzemeler kullanılacaktır. Ayrıca futbolcular antrenmanda bazı özel spor malzemeleri de kullanabilirler.

 

Futbol Saha Malzemeleri Nelerdir?

Futbol sahası, FIFA standartlarına göre belirtilen büyüklükte inşa edilmektedir. Oyun alanının sınırı, temas çizgisi ve kale çizgisi ile gösterilir. Top oyun alanı içinde olduğu sürece, hakem aksini belirtmedikçe oyun devam edecektir. Yarışma sırasında sahada çeşitli malzemeler kullanıldı. Kale direkleri, toplar, kale bayrakları, skorbordlar, ipler, atlet kulübeleri ve diğer malzemeler futbol sahasındaki temel malzemelerdir.

 

Kale ve Kale Ağı

Dikdörtgen biçimli futbol sahasının her iki kısa kenarında da kaleler bulunmaktadır. Sütunlar beyazdır ve maksimum genişlik 12 cm’dir. Top kale çizgisini geçtiğinde gol takıma eklenir. Kalenin arkasını, yanlarını ve üstünü örten ağlara kale ağları denir. Kale ağı topun hareketini kısıtlar ve golün anlaşılmasına yardımcı olur. Kale ağı kalecinin hareket kabiliyetini engellememelidir.

 

Bayrak Direkleri

Köşe bayrağı olarak da adlandırılan bayrak direği, köşe atışlarının yapıldığı alanda bulunur. Elektrik alanının uzun ve kısa kenarlarının kesiştiği 4 noktada 1,5 metre plastikten yapılmış bir çubuk bulunmaktadır. Bu çubukların uçlarında küçük üçgen işaretleri vardır. Topun tepeye mi yoksa köşeye mi çarpacağını belirlemeye yardımcı olurlar.

 

Oyuncu (Sporcu) Kulübeleri

Genellikle saha tarafında kapalı olan kiosklarda yedekler ve eğitmenler bulunmaktadır. Her iki takımın oyuncularının o takıma ait yedek oyuncuları vardır. Oyuna müdahale etmek ve taç çizgisi dışındaki kiosktan çizgiyi geçmek yasaktır.

Skoru, zamanı ve oyuncu numarasını görüntülemek için kullanılan mobil skor tahtası da oyunda kullanılan ekipmanda yer almaktadır. Manuel olarak 1 ile 9 arasındaki sayıları silerek ve girerek, oyun skoru ile ilgili bilgiler skor tablosu bölümüne girilecektir.

Futbol ayağınızla topa vurma oyunudur. Takım puanı kazanmak için topu hareket ettirin ve hedefe getirin. Bir futbol topunun standart ölçüsü 410 ila 450 gram olmalıdır. FIFA kuralları ayrıca kürenin küresel basıncını da şart koşar.

 

Diğer Malzemeler Nelerdir?

Futbolcular veya amatör sporcular tarafından antrenmanda kullanılan ağırlık kemerleri, fitness antrenmanı için kronometreler, mini goller ve atış için gol ağları, işaretleme ekipmanları. Günümüzde birçok spor malzemesi satan mağazalardan amatör veya profesyonel futbol malzemeleri satın alınabilir. İnternetteki güvenilir sitelerden alışveriş yapabilirsiniz. Forma, top, krampon ve koruyucu ekipman başta olmak üzere futbol malzemeleri alırken lisanslı ürünleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Lisanslı ürünler sizi daha çok memnun edecektir.

 

Kaleci Çalıştırma Malzemeleri Nelerdir?

Kaleci antrenmanı için kare şeklinde gerilmiş ağdan yapılmış portatif bir cihazdır. Bu cihaz ile kalecinin reflekslerinin hızlanması ve ani toplara tepkilerinin gelişmesi sağlanır. Bu ekipmanlar birçok spor malzemeleri mağazasından satın alınabilir. Bu ekipman birçok stadyumda da kullanılmaktadır.

Floresan, renkli ve plastikten yapılmış float şekilli malzemelere de kuka denir. Oyuncular yemek yeme, içme ve oyun oynamanın bu hazırlık aşamalarından geçer ve oyunlarını ve taktiklerini güçlendirirler. Grup veya bireysel futbol antrenmanlarında en çok kullanılan futbol ekipmanlarıdır. Oyuncular koşma, rakiplere karşı savaşma ve zıplama yeteneklerini geliştirmek için yemeyi, içmeyi ve oynamayı kullanırlar.

 

İdman Yeleği

Genellikle antrenman veya futbol maçları için kullanılırlar. Gece oyunlarında fosforlu yelekler tercih edilmektedir. Bu yelekler, ekip üyelerini ayırt etmek için yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır. Üniforma olmayan, amatör maçlar ve çift gollü maçlar için kullanılır. Futbolcuların aksesuarları kullanmasına izin verilir, ancak bu yalnızca aksesuarlar yumuşak malzemelerden yapılmışsa ve güvenlidir. Dizlikli dizler, kollu, dirsekli ve dirsekli kollar ve bilekler korunur ve darbeye karşı daha dayanıklıdır. Bu aksesuarlar yönetmeliklere uygunsa, rekabet veya eğitim için kullanılabilirler.