İvedik Organize Tel Örgü

Günümüzde olmazsa olmaz haline gelen sektörlerden biri de güvenlik sektörüdür. Bu güvenlik hem kendi can ve mal sağlığımız, hem evcil ya da ekonomik kaynaklı hayvanlarımızın can sağlığı hem de bazı maddi gelir getirecek ürünlerimizin güvenilirliği gibi çeşitli konular ile ilgili olabilmektedir. Bu tarz bir durumda insanlar çoğunlukla bu işlemleri kendi başlarına yerine getirebilecekleri gibi yanlış düşüncelere kapılmaktadır. Bu düşüncelerin temel sebebi ise aslında ekonomik açıdan daha az maliyet getireceği düşüncesidir. Fakat çoğu kişinin bu düşüncesinin aksi olarak ileride daha fazla maddi ve manevi kayıp yaşamamak için bu işi de diğer bütün işlerde olması gerektiği gibi bu alanda profosyonel olan şirketlere ve kişilere bırakmak gerekmektedir. Bu sektörde en çok kullanılan yöntem ise dikenli tel çeşitleri olmaktadır.

 

Jiletli Tellerin ve Dikenli Tellerin Kullanım Alanları

Hemen hemen her yerde karşılaşabileceğiniz bu dikenli teller kentsel ve kırsal kesimlerde farklı amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Genel olarak kırsal yerleşim yerlerinde ürünleri ya da hayvanları korumak için tercih edilir. Hayvanlar için kullanılmasının nedeni; hayvanları yabani olan diğer hayvanlardan ya da hırsızlık gibi olaylardan koruma düşüncesidir. Tarla ya da bahçe gibi yerlerde kullanılmasının amacı ise; hayvan bu alanlara yaklaşmaya çalıştığında diken ve jiletler canını acıtacak ve o alana girmekten vazgeçecektir. Aynı şekilde bu yöntemler hayvan barınakları için kullanıldıklarında ise bu kez hayvanlar dışarıya kaçamasın diye kullanılmaktadır.

 

Tel Örgü Hakkında Bilgiler

Tel örgü çeşitleri hemen hemen her yerde görülebilen daha çok güvenlik amacı ile kullanımına başvurulan yollardan bir tanesi olmaktadır. Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Ankara tel örgü firması tarafından yapılan ve yapılmakta olan projeler de mevcuttur. Bu sektör sadece ürün ve hayvan korumak için değil aynı zamanda sıraladığımız diğer alanlarda da kullanılmaktadır. Bu alanlar şunlardır;

 

Beton Direklerinin Kullanım Alanları ve Önemi

 

Panel çit çeşitleri gibi birçok alanda beton direk çeşitleri gerçekten önemli rol oynamaktadır. Çünkü bütün sistemi taşıyan ve destekleyen sadece bu direklerdir. Bu direkler ne kadar sağlam yapılırsa, ne kadar düzgün bir şekilde ve düzgün aralıklarla çakılır ise yapılacak olan diğer tüm işlemler de o derece sağlıklı ve o derece uzun ömürlü olacaktır. Beton direkler bu işte uzman kişiler tarafından hazırlanmaktadır ve uygulanacak olan araziye göre yapılmaktadır. Şekli, uzunluğu, ağırlığı, sayısı yine şirketler tarafından ayarlanmaktadır. Belirlenen aralıklarla beton direkler çakılmakta ve belirli aralıklarla da destekleyici ayrı beton direkler çakılmaktadır.

Destekleyici olanlar daha çok uzun mesafeli alanlarda kullanılmaktadır. Tellerin dirençli olmasını sağlayıp kolay kolay kopmasını engelleyerek daha uzu vadede bir kullanım olanağı sunmaktadır. Daha önce yapılmış bir çevre düzenlemesi esnasında kullanılan bu beton direklerinden biri ya da birkaçı hasar görmüş ise kesinlikle hiç zaman kaybetmeden ilgili yerlere başvurulmalı ve yaptırılmalıdır. Çünkü sadece bir direğin bile hasar görmesi demek bu direk etrafına yapılan dikenli tel ya da tel örgüye büyük derecede zarar verebilme ihtimali demektir. Bu yapılmadığı takdirde zararın miktarı git gide artış gösterebilmektedir.

 

Tel Örgü ve Çit Konusunda Nelere Dikkat edilmelidir?

Öncelikli olarak bir şirkete böyle bir işlem yaptırılmaya karar verilmeden önce güvenilir olan şirketlerin tercih edilmesi konusunda ayrıntılı incelemeler yapılması gerekmektedir. Kullanılacak olan malzemelerin kalitesi vereceğiniz paraya değer nitelikte olmalıdır. Birçok yerde bulunduğu gibi Ankara tel örgü şirketi olarak bu şirket de Ankara ve çevresinde bu hizmetleri sunmaktadır.

 

Bu Sektörde Fiyatları Hangi Unsurlar Etkiler?

Fiyatları hemen hemen her şirkette genel olarak değiştiren unsurları şu şekilde sıralamak mümkündür;

Yapılacak olan arazinin çevre ve alan değerleri

Arazinin engebe durumu

İşlem yapılacak alanın gerektirdiği tedbirler

Yapılması istenen telin cinsi, kalitesi, uzunluğu

Yapımda kullanılacak beton direklerin adeti ve daha birçok unsur bu fiyatları etkilemektedir.