Dikenli Tel Çeşitleri

Dikenli tel genellikle içine insanların girmesinin istenmediği durumlarda kullanılan bir araçtır. Hapishanelerin ya da askeri bölgelerin etrafında görebileceğiniz gibi, hastanelerin ya da okulların etrafında da dikenli teller görebilirsiniz. Dikenli tel ya da tel örgü uygulamaları doğal malzemelerden yapılabildiği gibi, yapay malzemelerden de üretilebilir. Fakat genellikle dikenli tel ve tel örgü uygulamalarında paslanmaz metal çeşitleri kullanılmaktadır.

Dikenli Tel Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dikenli tel seçerken en önemli konu metrekare ve fiyat tespitini doğru yapmaktır. Aksi halde kendinizi maliyet anlamında zarara sokabilirsiniz. Bunu yaşamamak için işinde uzman bir firmayla çalışmalı ve ölçülerin alınmasından uygulamaya kadar geçen süreçte bu firmanın yardımını almalısınız. Zaten iyi bir firma sürecin başından sonuna kadar size her türlü konuda yardımcı olacaktır.

Merkezi Ankara’da, şubesi ise Samsun’da olan Doğsan Tel Örgü, bu anlamda çalışabileceğiniz firmalardan biridir. Tüm süreçlerde size uzman, eğitimli ve alanında profesyonel kişiler hizmet vermektedir. Bu sebeple de sürecin başından sonuna kadar hiçbir sorunla karşılaşmazsınız. Karşılaşacağınız sorunlar da hızlı bir şekilde giderilir ve size asla yansıtılmaz. Bu yüzden Doğsan Tel Örgü firması size tel örgü süreçlerinizde destek verebilecek güvenilir bir firmadır.

 

Dikenli Tel ve Tel Örgü Çeşitleri

Dikenli tel çeşitleri 7 ana grup altında toplanabilir. Bu ana grupta yer alan dikenli tel ve ter örgü çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Panel Çit Sistemleri: Özel mülk ya da kamu alanı gibi yapıların sınırlarını belirlemek amacıyla kullanılan panel çit sistemleri, aynı zamanda güvenlik amacıyla da kullanılmaktadır. Hastaneler ve okullar gibi kamu kurumlarında ya da insan sağlığı açısından tehlikeli olabilecek bölgelerde sıklıkla kullanılır.

Beton Direk: Beton direkler, demir direklere göre daha uzun ömürlü ve daha uygun maliyetli olmaları sebebiyle daha çok tercih edilir. Beton direkler kullanılacakları alanlarda üretilir. Bu yüzden lojistik olarak bir sorun yaratmazlar.

Tel Örgü: Tel örgü genellikle özel alanları, bağ bahçe gibi özel tarım arazilerinin sınırlarını belirlemek için uygulanır. En çok kullanılan örgü çeşitlerindendir.

Dikenli Tel: Dikenli teller de yine girilmesi yasak olan bölgelerde kullanılır. İnsana zarar verme özelliği bulunan dikenli teller, insanların uzak tutulmak istendiği bölgelerde kullanılır.

Boru Direk Uygulamaları: Dikenli telleri sabitlemek amacıyla kullanılır. Boru demir uygulamalarında genellikle paslanmaz metaller kullanılır.

Hayvan Barınakları: Hayvan barınakları inşa edilirken, hayvanların zarar görmemesine yönelik malzemeler ve paslanmaz metal çeşitleri kullanılır.

Dekor Çim: Dekor çim genellikle doğal bir görünüm yaratmak için kullanılır. Askeri bölgelerde kullanıldığı gibi, aynı zamanda çöp tenekeleri gizlemek için de doğal kamuflaj olarak kullanılabilir.

 

Dikenli Tel Hizmeti Veren Firmalar

Türkiye’de farklı bölgelere göre dikenli tel ve tel örgü hizmeti veren pek çok firma bulunmaktadır. Kendi işlerinizi yapmak için hem sizin bölgenize hizmet veren hem de kaliteli bir firma ile çalışmanız gerekir. Bu firma piyasaya hakim kimseler tarafından, tüm Türkiye’ye hizmet götürebiliyor olması açısından Doğsan Tel Örgü olarak önerilmektedir. Doğsan Tel Örgü’nün merkezi Ankara, şubesi Samsun’da olsa da, Türkiye’nin her noktasından hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

 

Dikenli Tel Sektöründe Öncü Firma: Doğsan Tel Örgü!

Doğsan Tel Örgü çok uzun yıllardır dikenli tel ve tel örgü alanında hizmet veren bir firmadır. Çok uzun yıllardır sektörde olması sebebiyle de bu alanda uzmanlaşmıştır. Müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet Doğan Tel Örgü’nün en çok önemsediği konuların başında gelir. Doğsan Tel Örgü firmasının vermiş olduğu diğer hizmetler ve ürünlerin ve hizmetlerin fotoğrafları hakkında detaylı bilgi almak için dogsantel.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Doğsan Tel Örgü firmasının sitesinde hem bugüne kadar yapmış olduğu işlerin, hem de ürün yelpazesinde yer alan ürünlerin fotoğrafları bulunmaktadır.

 

Tel Örgü Fiyatları

Tel Örgü fiyatları konusunda hangi tür dikenli teli ya da tel örgüyü seçeceğinizle ilgili farklılıklar oluşabilir. Bu yüzden en doğru bilgiyi yine Doğsan Tel Örgü firmasının iletişim bilgileri üzerinden öğrenebilirsiniz. Yine de Doğsan Tel Örgü firmasının tel örgü fiyatları piyasa standartlarının çok altındadır. Bu sebeple piyasada en çok tercih edilen firmalardan biri olarak karşımıza Doğsan Tel Örgü firması çıkmaktadır. Bilgi almaktan çekinmeyin.