Helezonik Jiletli Tel

Daha güvenilir bir alan yaratmak için ve güvenlik tedbirlerini en üst seviyede tutmak amacı ile kullanılmakta olan en yaygın malzemelerden biri helezonik jiletli teldir. İnsanoğlu doğası gereğince tarih boyu dış etkenlerden ve risk oluşturabilecek tehlikelerden korunma içgüdüsüyle yaratılmış olan bir varlıktır. Sürekli olarak korunmak, güvenli bir ortamda olmak ve rahat hissetmek gibi ihtiyaçları vardır. Eğer ki kişinin bulunduğu bu ortamlar bu koşulları sağlamıyorsa o kişi bulunduğu bölgeyi daha da güvenli hale getirmek istemektedir. İnsanların bu güvenlik ihtiyacı sonucunda helezonik jiletli tellerin tasarımı ve üretimi başlamıştır.

Helezonik jiletli tel sayesinde korunması gereken alanların güvenlik seviyelerinin en üst düzeye çıkarılması amaçlanır. Helezonik jiletli tel bu bölgelere girişlerin ve çıkışların bu teller üzerinden gerçekleşmesini kesin olarak engellemektedir. Bunun gibi çevreyi koruma yöntemi olarak herhangi bir hırsızlık, saldırı gibi olaylar için girişini ve çıkışının kontrol altında tutulmasını sağlayarak giriş çıkışı engeller. Helezonik jiletli telin kullanımı çok faydalı olduğu kadar günümüzde kullanımı oldukça yaygındır.

 

Helezonik Jiletli Telin Genel Özellikleri

Bu teller düz bir telin üstüne 0.50 mm kalınlığında jiletli telin helezonik şekilde sarılması ile üretilir. Bu telin ucunda bulunan jilet maksimum derecede keskindir. Kullanılan jiletin keskinliği ve zaman içerisinde bu keskinliğin devam etmesi kullanılan malzemenin kalitesine bağlıdır. Güvenliği en üst seviyede tutmak amacı ile bu şekilde tasarlanmıştır. Dışarıdan helezonik jiletli tele hiçbir şekilde zarar verilemez.

Makas ile kesilmeye çalışılması durumunda teldeki bulunan bıçaklar buna engel olur. Bunun haricinde bu tel varken tırmanmaya çalışıldığında kişi kesinlikle zarar görecektir. Kesinlikle kopmaya dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür. Bu teller çok tehlikeli olması sebebi ile şehir merkezinde kullanılması durumunda hayvanlar ve insanlar zarar görebilirler. Helezonik jiletli teller köylerin tarlalarının korunması için kullanılabilmektedir. Özellikle yabani olan hayvanların tarlaya zarar vermesinin önüne geçilmesi amacıyla bu tel tercih edilmektedir.

Helezonik jiletli tellerin teknik özelliklerine bakılacak olursa eğer, helezonik jiletli tel paslanmaması amacıyla malzemeye sıcak daldırma galvanizleme tekniğiye yapılır. 450 mm, 700mm, 800 mm gibi farklı ölçülerde talebe göre üretilebilmektedir. Helisel silindirik olacak şekilde, iç hattı çelik telinin üstüne şerit sac sarılarak üretilen bir teldir.

 

Helezonik Jiletli Telin Kullanım Alanları

Bu tel gerçekten korunması gereken bölgelerde kullanılmalıdır. Aksi taktirde çeşitli yaralanmalar, ölümlere sebebiyet verebilir. Bu sebepten ötürü şehir içinde kullanılmayarak insanlardan uzak bölgelerde kullanılması daha sağlıklı olacaktır. Helezonik jiletli tel talebinize göre firmamız tarafından uzunluk ve genişlik ölçüleri için özel olarak da üretimi yapılabilmektedir.

Helezonik jiletli tel bu bölgelere girişlerin ve çıkışların bu teller üzerinden gerçekleşmesini kesin olarak engellemektedir. Bu teller özellikle güvenlik seviyesinin en üst düzeyde olması gereken alanlarda yani ülkelerin sınırlarında, kara yollarında, hava limanlarında, cezaevlerinde, endüstriyel üretim alanlarında, depolarda, enerji üretim tesislerinde, sitelerde, santrallerde, askeri bölgelerde, konut projelerinde, tarlalarda ve villalarda güvelik sağlar. Bu teller daha çok zeminlerde, çatılarda, duvarların üstü gibi alanlarda kullanılırlar.

 

Helezonik Jiletli Tel Hizmeti

Öncelikle kişiler güvenlik ihtiyacı hissettiği bölge ya da mekan için ihtiyaç arayışı içinde olurlar. Daha sonra firmamıza başvurarak ihtiyacının ve bölgenin nasıl bir yer olduğu tespit edilir. Bölgenin ve yerin uygunluğuna göre firmamız ihtiyaçları belirler. Ölçüler alındıktan ve ihtiyaçlar belirlendikten sonra uygun bir şekilde helezonik jiletli telin kurulumu bölgenizi maksimum seviyede güvenli hale getirilecek şekilde gerçekleştirilir. İstenilen ölçülerde top halinde kişiler firmamızdan temin edebilirler.

Bu telin uygulanmasında firmamız tüm çaplar için ortalama olarak 1 kg galvanizli tel 1 metre uzayabilmekteyken, helezonik jiletli tellerde bu oran kesinlikle sabit değildir ve kişinin isteğine göre uzatılabilir ya da kısaltılarak kurumu sağlanabilir.

Helezonik Jiletli Tel Fiyatları

Helezonik tel grubu için tahmini bir fiyat aralığı pek bulunmamaktadır. Üretiminde kullanılmış olan malzemelerin kalitesi fiyatlandırma üzerinde ve malzemenin uzun ömürlülüğünde oldukça etkili olan bir konudur. Telin kullanılması gereken alanın ölçülerine göre fiyatlandırmalar genellikle değişiklik gösterebilir. Özellikle oldukça geniş olan alanlar için helezonik jiletli tel kullanılacaksa eğer fiyat buna göre artış gösterir. Jiletli telin boyu da fiyatlandırmayı etkileyen bir diğer husustur. Yüksekliğinin kaç cm olacağı ve uzunluğunun kaç metre olacağı fiyatı etkilemektedir.