Elmadağ Tel Örgü

Çift açılır kapı sistemleri genellikle balkon, teras ya da bahçeye açılan alanlarda kullanılmaktadır. Ayrıca çift açılır kapı sistemlerinde üstün ısı ve ses yalıtımı özellikleri bulunmaktadır. Çift açılır kapıların iki kanadı vardır ve genelde PVC malzemesinden üretilirler. Kanatların biri sağa açılırken diğeri sola açılır, böylelikle manzara bölünmez. Çift açılır kapılar için Ankara Elmadağ tel örgü firması olarak bilinen Doğsan Tel Örgü’den destek ve hizmet alabilirsiniz.

 

Kumandalı Kapı

Teknolojinin sürekli olarak gelişmesi ile birlikte artık her şey kumanda edilebilir hale geldi. Haliyle artık kapılar da uzaktan kumandalı olarak yapılabilmekte. Yani siz herhangi bir temasta bulunmadan kapılarınızı açıp kapatabiliyorsunuz. Bu tarz kapılar hastane ya da klinik gibi temasın en az, hijyenin ise en çok gerektiği alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda pek çok kamu kurumunda da kumandalı kapı uygulamaları yapılmaktadır.

Kumandalı kapılar isterseniz renkli, isterseniz renksiz, isterseniz de saydam yapılabilirler. Ortamın durumuna göre gerektiği gibi tasarlanabilirler. Kumandalı kapı üzerinde sensör, profil ve kumandalı kapı motoru bulunur. Bunun dışında kumandalı kapıyı çalıştırmak için başka bir şeye gerek yoktur. Hem kullanışlı olması, hem de hijyenik olması bakımından tercih edilirler.

 

Otomatik Kapı

Otomatik kapılar genellikle sensörlüdür. Yani birinin yaklaştığını görür ve otomatik olarak açılırlar. Sürekli açık ya da sürekli kapalı kalması istendiğinde elektronik kilit yardımıyla bu sağlanabilmektedir. Hem insanların hem de araçların geçişini müdahale olmaması sebebiyle kolaylaştırır. Otomatik kapılarda dört farklı sistem uygulanmaktadır. Bu sistemlerin tamamı otomatik kapının nasıl çalışacağı ile ilgilidir. Bahsettiğimiz bu otomotik kapı sistemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 

Basınç Sistemi: Birisi üzerinde durduğunda ya da üzerine bastığında kapının açılmasının sağlandığı sistemdir.

Kızılötesi Sensör Sistemi: Görünmeyen, kızılötesi ışıklardan oluşan bir kapı oluşturulur. Biri bu kapının önünden geçtiği ışıklar kesintiye uğrar ve sensör çalışır. Böylelikle kapının açılması sağlanmış olur.

Düşük Mikrodalga Radar Sistemi: Bu sistem genellikle araçlarda kullanılır. Ya aracın içine bir sensör yerleştirilir ya da uzaktan kumanda ile kontrol edilir.

Düğme ya da Manyetik Kart Okutmalı Sistemler: Adından da anlaşılacağı üzere bu sistemlerde siz temas etmezsiniz, manyetik kartlar okutulur.

 

Bariyer Kapı

Bariyer kapılar çoğunlukla otoparklarda kullanılır. Hem güvenlik açısından hem de otoparka giriş çıkış yapan araçların kontrolü açısından oldukça faydalı bir sistemdir. Yalnızca otoparklarda değil, artık özel mülk girişlerinde ya da kamu kurumlarının girişlerinde de kullanılmaktadır. Bugün bariyer kapı günlük hayatımızda sık karşımıza çıkan kapı modellerinden biridir.

 

Jiletli Tel

Jiletli tel, genelde bir bölgenin sınırlarını belirlemek için kullanılmaktadır. Aynı zamanda jiletli tel bir caydırıcı olarak da karşımıza çıkmaktadır. Jiletli telin kullanıldığı bölgeler genellikle çok yüksek güvenlik önlemlerinin alınmasının gerekli olduğu bölgelerdir. Jiletli tellerin insanlara kasten zarar vermek gibi bir amacı yoktur. Yalnızca suç işlemeye ya da özel bir alan girmeye meyleden insanları caydırmak için kullanılmaktadır.

 

Helezonik Jiletli Tel

Helezonik jiletli tel üretiminde düz bir tel üzerine jiletli tel sarılmaktadır. Böylelikle ortaya helezonik jiletli tel çıkmaktadır. Bu tellerin üzerinde bulunan jiletler oldukça keskindir. Tellerde bıçak bulunduğundan kesilebilme imkanları yoktur. Jiletli teller yaralanmalara da sebep olmaktadır. Hatta bazı durumlarda ölüme bile sebep olabilirler. Bu yüzden suç işlemeye meyilli insanlar üzerinde caydırıcı etkisi vardır. Aynı zamanda helezonik jiletli tel köy gibi alanlarda tarlaları korumak için de kullanılmaktadır. Özellikle ekinlere zarar veren yabani hayvanların tarlaya girişlerini engellemek konusunda faydalıdır.

 

Ankara Tel Örgü Firması

Eğer Ankara’da yukarıda bahsedilen hizmetlerden herhangi birini almak istiyorsanız Doğsan Tel Örgü firması ile çalışabilirsiniz. Doğsan Tel Örgü kendi alanında çok uzun yıllardan bu yana hizmet vermektedir. Tamam uzman ve eğitimli kişilerce çalışmaktadır. Tüm tasarım ve uygulamalar bu profesyonel ekip tarafından gerçekleştirilir. Doğsan Tel Örgü’nün pek çok ödül ve sertifikası bulunmaktadır ve bu yüzden de müşterilerin en çok güvendiği firmalardan biri olmuştur.

Eğer siz de bir Ankara tel örgü şirketi arıyorsanız, Doğsan Tel Örgü’yü kesinlikle es geçmemeniz gerekir. Çünkü hem teknolojiyi takip eden yenilikçi bakışı, hem de müşteri memnuniyetini ilk planda tutan hizmet politikasıyla sektörün öncüsü olmaya aday bir firmadır.