Güdül Tel Örgü

Çift açılır kapı ve pencere sistemleri, farklı modellerde üretilmektedir. Konfor ve rahatlık açısından çift açılır kapı sistemleri uygulanmaktadır. Çift açılır kapı genellikle pencere sistemlerinde kullanılır. Teras, balkon ve bahçelere açılan geniş açılan yerlere tercih edilmektedir.

Katlanır pencere ve kapılar iç mekânlardaki rahatlık, geniş ve ferah bir alan için oldukça idealdir. Çift açılır kapı ve pencere sistemi en üst düzey ses ve ısı yalıtımını sağlamaktadır. Kullanımı oldukça kolay olan bu sistemlere insanlar oldukça kolay olarak ayak uydurabilir. Çift açılır kapı ve pencere sistemleri, geniş bir yere açılması için üretilmiştir.

İki kanatlı PVC kapı ve pencere düzeneğidir. Bu sistemde görüntü iki kanat da açık olduğu zaman bölünmez. Kanatlardan birisi sola diğeri sağa açılır. Çift açılır kapı veya pencere sisteminin iki farklı türü vardır. Kanatları önce kapanıp sonra açılana pasif kanat ismi verilir. Tek açılımlar sistemi gibi çalışmaktadır. Aktif kanatlı sistemler ise rastgele bir kanat ile işlevini yerine getirebilir.

 

Kumandalı Kapı Nedir?

Kapı kilitleri günlük hayatı kolaylaştıran çok önemli icatlardan birisidir. Kapı kilitleri elektronik kilitler ve mekanik kilit sistemleri olarak iki ayrı kola ayrılır.

Anahtarsız giriş, otomatik geçiş veya kartlı geçme sistemlerinin özelliği anahtar özelliğinin yerine özel bir elektronik sisteminin olmasıdır. Kumandalı kapı kilidi, yalnızca kumanda ile değil mobil telefonunuz, şifre kartı, şifre veya parmak izi sistemleri ile de açma seçenekleriyle senkronize edilebilir.

 

Otomatik Kapı Nedir?

Otomatik kapı Antik Yunan bilgin tarafından tarihte ilk kez üretilmiştir. Roma imparatorluğu Mısırın İskenderiye şehrinde ilk otomatik kapıyı 604-618 yılları arasında icat etmiştir.

Otomatik kapı kapıya birisi yaklaştığı zaman detektör yaklaşan kişiyi algılamasıyla oluşan bir sistemdir. Sistem yaklaşan kişiyi algıladığı zaman hemen otomatik olarak kapının açılmasını sağlar. Otomotik kapı sistemi ticari mekânlar için çok önemli bir yer tutmaktadır. Kafe, restoran, otel ve alışveriş merkezleri tarafından çok fazla tercih edilir.

 

Bariyer Kapı Sistemleri Nedir?

Bariyer kapı günden güne kullanımı yaygınlaşan ve hayatın vazgeçilmez bir bütünü haline gelen bir sistemdir. Bariyerlerin kullanım alanlarına bakıldığında apartmanlar ve siteler başta gelmektedir. Bariyer kapı sistemlerinde kullanılan kol uzunlukları çeşitli uzunluk ve cinslerde olmaktadır. Bunun nedeni kullanım alanlarının hepsinin birbirinden farklı olmasıdır. Kullanım alanının farklıklarına ve mekânların alanına bakılarak kollar kısaltılıp uzatılabilir. Kendi içerisinde de iki farklı cinse ayrılmaktadır.

Bu kapı çeşitleri MN ve DZ kapı bariyer cinsi olarak iki kola ayrılmaktadır. Ekonomik değerler göz önünde bulundurulduğunda DZ sistemleri MN sistemlerine göre daha elverişli ve hesaplıdır.

 

Jiletli Tel Sistemleri Nedir?

Daha çok bulundukları yerin yabani hayvanlardan ve hırsızlık vakalarından korumak için kullanılan sistemlerdir. Bu kapı sistemlerinin temel işleyişi içeriye girmeye çalışanlara çeşitli yaralar ve çiziklerle zarar vermektir. Kullanılan jiletli tel Sistemleri genellikle beton teller üzerine inşa edilmektedir. Caydırıcılık özelliği yüksek olan bu sistem havaalanı, askeri kışla ve yüksek güvenlikli hapishanelerde kullanılmaktadır.

 

Helezonik Jiletli Tel Özellikleri

Bu tarz sistemlerin temel işleyişi bir telin üzerini jiletli tellerin sarılmasıdır. Helezonik jiletli tel sisteminde bulunan bıçaklar çok keskin ve tehlikelidir. Bu tellere zarar vermek imkânsıza yakındır. Tel makası veya herhangi bir kesici delici alet ile kesmeye çalışınca bıçaklar size engel olmaktadır.

Ayrıca her ne amaçla olursa olsun tellerden tırmanma esnasında da çok ağır yaralar almak  mümkündür.

Bu sistem kullanılmadan önce bu sistemin şehirdeki hayvanlara ve insanlara zarar verebileceği unutulmamalıdır. Şehir dışında daha çok kırsal bölgelerde bu sistem tercih edilmektedir. Köylerde ve çiftliklerde yabani hayvanlara karşı korunma yollarından biridir.

Tel örgü firmaları seçilmeden önce daha önceki işlerine ve çalışma prensiplerine bakılmalıdır. Tel örgü sisteminden faydalanacağınız firma güvenilir olmazsa paranız ve zamanınız çöpe gidebilmektedir. Tel örgü sistemi yaptırılmadan önce geniş ve kapsamlı araştırmalara girilmelidir.

Türkiye’de bu denli geniş kapsamlı tel örgü şirketi bulmak oldukça zordur. Ankara Güdül  tel örgü şirketi arasında bulunan Doğsan Tel Örgü şirketi bu işin bilincinde olan bir firmadır. Ayrıca Ankara tel örgü firması arasında en tecrübelilerindendir. Alanında uzman personeller ile A’dan Z’ye kadar hepsini bu firma yapıyor. Temel olarak müşteri memnuniyetini esas alan bu sistem oldukça dayanıklı sistemler kurmada bir numaradır.