Çubuk Tel Örgü

İnsanlar günümüzde iş yerlerinde, okullarda, evlerinin bahçelerinde bir güvenlik önlemi olarak bahçe duvarlarının üzerine çubuk tel örgü yaptırırlar. Peki çubuk tel örgü nedir diye akıllarda soru işareti vardır. Belirli ölçülerde kişilerin duvarlarının boyut veya ebatına göre değişmektedir. Belli açılarla çubuk tel örgü ördürmek mümkündür. Çubuk tel örgü bu zamanda neredeyse herkesin çevresinde bulunduğu alana yaptırdığı kişilerin bir nevi güvenlik önlemidir diyebiliriz.

Bu çubuk tel örgünün birden fazla çeşiti ve farklılıkları vardır. Ebatlari göz aralığına göre 30×30, 40×40, 50×50 ve benzeri gibi ebatları büyüyüp küçülebilmektedir. Fabrika ve bazı işletme kurumlarında bu tel örgüyle fazlaca karşılaşırız. Nedeni ise buralara ödenen sermayenin yüksek olmasıyla beraber riske atılmaması gereken bahçelerinin olmasıdır. Bu örgünün farklı çeşitlerinin olduğundan bahsetmiştik. Günümüzde her gün gelişen teknoloji sayesinde bu çubuk tel örgünün jiletli tel olanları da mevcuttur.

 

ÇUBUK TEL ÖRGÜ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Kişilerin yani neredeyse herkesin yaşamında ilk olarak öncelik verdiği şey güvenliktir. Bağ bahçe ve benzeri kişilerin dışarda sahip olduğu çevrelerinin güvenlikli olmalarını isterler. Bunun için çubuk tel örgü en çok tercih edilen bir üründür. Ürünün pek çok çeşitte farklı olanları vardır. Jiletli tel örgü son zamanlarda en çok tercih edilenidir. Bir diğer çubuk tel örgü çeşiti olan ve çok tercih edileni ise helezonik jiletli teldir. Jiletli teller dikenli teller ile beraber kullanılmaktadır.

Galvaniz malzemesinden üretilen helezonik jiletli tel panel çiftlerle beraber daha çok kullanılmaktadır. Yüksek cmli olarak monta edilen bu telin jiletleri oldukça fazla keskinliğe sahiptir. Bu durum ise çevreden gelecek tehlikeyi daha çok bertaraf etmektedir. Jiletli tel örgüler sayesinde de hayvanların bulunduğu alanlardan bir diğer alana geçmemesi için bu ürün kullanılır.

 

ÇUBUK TEL ÖRGÜ FİYATLARI NELERDİR?

Her bir ürünün fiyatlandırması her zaman o ürünün kalitesine göre değişmektedir. Çubuk tel örgü modelleri pek çok sayıda farklıdır. Bu ürüne artan rağbet ile beraberinde de ortaya farklı markalar çıkmıştır. Çok sayıda marka tarafından üretilen çubuk tel örgü modelleri modelin kalitesine ürün malzemesinin kalitesine ve benzeri üründeki her şeye göre fiyat değişir.

Fabrikalar çubuk tel örgüleri her boyut ve ebatta üretmektedir. Nedeni ise hem talepten dolayı hem de kişilerin çevrelerinin ölçüleri her zaman bir diğerinden farklı olduğu içindir. Bu üründe çeşitlilik olduğu için çeşitinden çeşitine göre de fiyatta farklılıklar olmaktadır. Jiletli tel örgüler daha çok tercih edilen bir güvenlik ürünü olduğu için onda fiyat yüksektir. Çubuk tel örgülerden hangisine talep daha çok yüksek ise o ürünün fiyatı da yüksektir.

 

ÇUBUK TEL ÖRGÜ NERELERDE KULLANILMAKTADIR?

Özellikle sermayesi yüksek olan fabrika veya bazı kuruluşların çevresinde daha çok kullanılan çubuk tel örgüyü her yerde görmek mümkündür. Okulların çevrelerinde fazlaca görülen bu güvenlik önlemi teller çocukların okullardan habersiz kaçmaması için kullanılmaktadır. Çift açılır kapı üst kısımlarında da bu çubuklu tel örgüleri görmek mümkündür.

Kumandalı kapı sistemlerinde de çok tercih edilen bir ürün haline gelen çubuk tel örgülere rağbet fazladır. Otomotik kapı özelliğinde olan kapıların çevrelerinde bu ürüne rastlamak mümkündür. Bariyer kapı sisteminin çevresinde de bü ürünü görmek mevcuttur. Kişiler özellikle bahçeli evlerde oturuyor ise çocuklarının ve evlerinin güvenliği için bu tel örgülerden kullanmaktadırlar.

 

ÇUBUK TEL ÖRGÜ FİRMALARI NELERDİR?

Üründeki çeşitlilik sayesinde farklı firmalar farklı çeşitlerini de üretmektedir. Özellikle ankara tel örgü firması bu çubuk tel örgüler üretme konusunda kendisini daha çok geliştiren bir firmadır. Firmaları tercih etme konusunda kişiler fiyata ve performansa çok fazla önem vermektedirler. Ankara tel örgü şirketi olan rağbet de bu ürünün bu şirkette daha çok üretildiğini göstermektedir. Kendini güvende hissetmek isteyen kişiler bu firmalar sayesinde çubuk tel örgülere sahip olmaktadır.

 

ÇUBUK TEL ÖRGÜLER GÜVENİLİR MİDİR?

Kişiler güvenliği açısından bu örgü telleri tercih etmektedir. Bu çubuk tel örgüler son derece güvenilir ve güvenliklidir. Güvenlik önlemleri açısından bahçe ve kuruluşların bina çevresi bu ürün sayesinde her daim güvende olmaktadırlar. Özellikle jilet teller daha çok tercih edilen ve daha çok güvenliği sağlayan ürün durumundadır.