Çankırı Tel Örgü

Günümüzde insanlık için en önemli konulardan biri haline gelen güvenlik hayatımızda önemli bir yer kaplamaktadır. Bu güvenlik hem kendi can sağlığımız, hem evcil hayvanlarımızın can sağlığı hem de bazı maddi gelir getirecek ürünlerimizin güvenliği gibi çeşitli konular ile ilgili olabilmektedir. Bu tarz bir durum söz konusu olduğunda insanlar çoğunlukla bu güvenliği kendi başlarına sağlayabilecekleri gibi yanlış düşüncelere kapılmaktadır.

Bu düşüncelerin ana kaynağı ise ekonomik açıdan daha az maliyet getireceği düşüncesidir. Ancak çoğu kişinin bu düşüncesinin aksine ileride daha fazla maddi ve manevi kayıp yaşamamak adına bu işi de diğer bütün işler gibi bu alanda profosyonel olan şirketlere bırakmak gerekmektedir. Bahsetmiş olduğumuz güvenlik tedbirleri için genel olarak dikenli tel çeşitleri kullanılmaktadır.

 

Dikenli ve Jiletli Tel Çeşitleri

Hemen hemen her yerde görebileceğiniz bu dikenli teller özellikle tarla ya da bahçe gibi kişilerin ürünlerini koruma altına almaya çalıştığı ortamlarda kullanılmaktadır. Genel olarak kırsal yerleşim yerlerinde ürünleri korumak için tercih edilmesinin nedeni ise orada bulunan hayvanların bir şekilde bu alana girememesidir. Hayvan yaklaşmaya çalıştığında diken ve jiletler canını acıtacak ve o alana girmekten vazgeçecektir.

Aynı şekilde birçok kötü niyetli insan için de vazgeçirici bir yöntem olduğunu söylemek mümkündür. Aynı şekilde hayvan barınakları için ise bu kez hayvanlar dışarıya kaçamasın diye kullanılmaktadır. Dikenli tel ya da jiletli teller evlerin ya da iş yeri merkezlerinin çatı kenarlarında da kuşların konmaması amacı ile sık sık tercih edilen yöntemlerden biri haline gelmiştir. Buradaki amaç ise kuşların konduğu lokasyonda kirlilik meydana getirmesini önlemeye yöneliktir.

 

Tel Örgü Konusunda Bilgiler

Tel örgü çeşitleri hemen hemen her yerde bulunan güvenlik tedbirlerinden birisidir. Birçok Ankara tel örgü firması tarafından yapılan ve yapılmakta olan projeler mevcuttur. Artık sadece ürünleri korumak amacı ile değil şu gibi yerlerde de kullanımı tercih edilmektedir;

sitelerin bahçesine

spor sahaları ve ekipmanları bulunan alanlara

çocuk parklarına

bahçelerde ya da barınaklarda beslenen evcil hayvanların barınakları etrafına

futbol, basketbol, voleybol, hentbol, tenis kortu gibi spor alanı çevresine ve daha birçok farklı yere tel örgü gibi yöntemler tercih edilmektedir.

 

Beton Direklerin Tel Örgüsündeki Önemi

Tel örgü ya da panel çit çeşitleri gibi birçok alanda beton direk çeşitleri önemli rol oynamaktadır. Çünkü bütün o teli sağlam şekilde taşıyan ve destekleyen sadece bu direklerdir. Bu direkler ne kadar sağlam, düzgün bir şekilde ve düzgün aralıklarla çakılır ise yapılacak olan diğer işlemler de o derece sağlıklı ve uzun ömürlü olacaktır. Bu beton teller bu işte uzman kişiler tarafından hazırlanmakta ve uygulanacak olan araziye göre şekli ve sayısı ayarlanmaktadır. Belirlenen aralıklarla beton direkler çakılır ve belirli aralıklarla da destekleyici ayrı beton direkler çakılır.

 

Destekleyici olanlar uzun mesafeli alanlarda kullanılmaktadır. Tellerin kolay kolay kopmasını engelleyerek daha uzu vadede bir kullanım olanağı sunmaktadır. Daha önce yapılmış bir çevre düzenlemesi esnasında kullanılan beton direklerinden biri ya da birkaçı hasar görmüş ise kesinlikle zaman kaybetmeden ilgili yere başvurulmalı ve yaptırılmalıdır. Çünkü sadece bir direğin bile hasar görmesi demek bu direk etrafına yapılan dikenli tel ya da tel örgüye büyük zarar verebilir yapılmadığı takdirde zararın miktarı artış gösterebilmektedir.

 

Tel Örgü ve Çit Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Öncelikli olarak böyle bir işlem yaptırılmaya karar verildiğinde güvenilir olan şirketlerin tercih edilmesi konusunda ayrıntılı incelemeler yapılması gerekmektedir. Kullanılacak olan malzemelerin kalitesi ve uzun ömürlü oluşu vereceğiniz paraya değer nitelikte olmalıdır. Birçok yerde bulunduğu gibi Ankara tel örgü şirketi olarak da birçok şirket Ankara ve çevresinde bu hizmetleri sunmaktadır.

 

Bu İşlemler Sürecinde Fiyatlar Nasıl Belirlenir?

Taleplere ve uygulanacak yerlere göre şekilleri, kullanılacak malzemeleri, hatta malzemelerin nitelik ve kaliteleri değişiklik göstermektedir. Buna bağlı olarak da fiyatlar da değişecektir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta sadece kulaktan duyma fiyat bilgileri ile yola çıkılmamasıdır. Her bir işlem farklı özellikte olduğundan fiyatlarda büyük ölçüde yapılan işten işe çok olmasa da değişiklik gösterecektir. İşlem yaptırmadan önce şirketler ile görüşüp önden bir fiyat çıkartma olanağı şirketler tarafından müşterilerine sağlanmaktadır.